تبلیغات

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر


IranSkin go Up
 وبلاگ علم و فناوری - تشخیص امن بودن وب سایت ها با یک کلیک

تشخیص امن بودن وب سایت ها با یک کلیک

این روز ها سایت ها و وبلاگ های آلوده روز به روز بیشتر می شوند و باید مراقب امنیت اطلاعات خود باشیم. ممکن است با ورود به یکی از همین سایت های آلوده همه اطلاعات سیستم در معرض خطر قرار گیرند، پس چرا با اطمینان خاطر وارد یک سایت نشویم؟


WOT افزونه ای است که با نصب بر روی مرورگر می تواند امنیت وب سایت ها را گزارش دهد. روش کار این افزونه بر اساس امتیاز کاربران می باشد به طوری که کاربران می توانند به سایت هایی که روزانه مراجعه می کنند امتیاز دهند. ممکن است شما وارد سایتی شده باشید که مطلب مفیدی ندارد به راحتی با استفاده از این افزونه و یا ورود به سایت اصلی می توانید جفنگ بودن سایت مورد نظر را گزارش دهید تا مراجعه کنندگان دیگر از این موضوع مطلع شوند.

بعد از نصب WOT آیکون کوچکی در بالای مرورگر ظاهر می شود که با با ورود به سایت های مختلف تغییر رنگ می دهد. رنگ سبز نشان از امنیت وب سایت مورد نظر دارد و رنگ قرمز یعنی سایت وارد شده نا امن است. حتی زمانی که از طریق موتور جستجوهایی مانند گوگل و بینگ دنبال چیزی می گردید، سایت هایی که در نتایج ظاهر می شوند با علامت های قرمز، نارنجی، سبز و یا سفید تفکیک می شوند و به راحتی می توان قبل از وارد شدن به سایتی که قصد ورود به آن را دارید اطلاعات امنیتی آن را بدست آورید.

و پس از نصب، این علامت را  در قسمت سمت راست مرورگرتان (که تمامی پلاگین ها در اینجا به نمایش در می آیند) خواهید دید. 

WOT را از این قسمت برای مرورگر گوگل کروم نصب نمایید و اگر از موزیلا فایرفاکس استفاده می کنید از اینجا اقدام کنید. اگر از این افزونه استفاده کردید به دیجی رو رای دهید.

برای رأی دادن بر روی پلاگین کلیک کرده، از قسمت Trustworthiness، بر روی رنگ مورد نظرتان کلیک کنید، و سپس با انتخاب گزینه ی موردنظرتان و زدن دکمه Save، نتیجه را ثبت کنید.

> وجود علامت ستاره، همانند این شکل ، به این معناست که به این سایت رأی دهید.
طبقه بندی: آموزش، 
برچسب ها: آموزشی، امنیت، سایت معتبر،  

تاریخ : 16 دی 94 | 03:52 | نویسنده : مرضیه فاتحی | نظرات

  • paper | آنک بات | پارس خودرو