تبلیغات

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر


IranSkin go Up
 وبلاگ علم و فناوری - «چهره های ایرانی در گوگل - مدیریت بزرگترین کلوپ ویدئویی دنیا توسط یک ایرانی»

«چهره های ایرانی در گوگل - مدیریت بزرگترین کلوپ ویدئویی دنیا توسط یک ایرانی»

نام گوگل برای خیلی از ماها آشناست.
مرورگر کروم، جستجو، تماشای ویدیوهای جهانی و...
در سری مطالب «چهره های ایرانی در گوگل»، قصد دارم به ایرانی که در گوگل نقش بسزا و بزرگی ایفا میکند بپردازم.این پست را به معرفی سالار کمانگر اختصاص خواهم داد. فردی که بیش از دیگر ایرانی های گوگلی با نام آن آشنا هستیم:

سالار کمانگر متولد سال 1355 در تهران، یک ایرانی– آمریکایی و فارغ‌التحصیل در رشته بیولوژی از دانشگاه استفورد آمریکا است. وی در ۲۲ سالگی به گوگل پیوست و بعد از ۷ سال به یکی از کارمندان کلیدی و اصلی این شرکت بزرگ تبدیل شد. یکی از مهم ترین موفقیت‌های وی ابداع سیستم تبلیغات گوگل یا همان Advertise است که سهم عمده‌ای در پیشرفت و موفقیت وی و همچنین توسعه گوگل داشت.

کمانگر در مصاحبه‌ای که حدوداً ۴ سال پیش با مجله معروف BusinessWeek انجام داد، درباره اینکه چه طور وی از علم پزشکی به فناوری اطلاعاتروی آورده سخن گفت. در ادامه این مصاحبه آورده شده است:

- عجیب است که در رشته تحصیلی تان فعالیت ندارید، چگونه یک متخصص بیولوژی سر از IT در آورده است؟
• تا زمانی که وارد کاری نشوید نمی توانید در مورد آن قضاوت درستی داشته باشید، من هم بعد از این که مدتی به تماشای کاری که پزشکان انجام می دهند، مشغول شدم، فهمیدم که برای این رشته مناسب نیستم و بهتر است در شاخه ای فعالیت داشته باشم که بتواند به من انرژی دهد. کار در زمینه ی IT، حرفه ای است که به صورت روزانه هیجان و انگیزه لازم را برای من فراهم می کند.
- با این حساب رشته تحصیلی ربطی به کاری که ممکن است در آینده انجام دهید، ندارد؟
• به نظر من هر فرد می تواند بعد از تمام شدن تحصیلاتش کار مناسبی را پیدا کند؛ فقط نباید از ابتدا مشغله این را داشته باشد که یک کار عالی در یک شرکت معتبر داشته باشد، زیرا شما شانس بسیار کمی دارید که بتوانید آینده کاریتان را پیش بینی کنید و باید تلاش کرد تا به جای این که به دنبال یک موقعیت عالی باشید، یک کار مناسب با توانایی هایتان به دست آورده و توانایی هایتان را در آن زمینه نشان دهید. این موضوع باعث می شود آینده کاری خوبی را برای خود در هر رشته ای که میتوانید، داشته باشید. این موضوع برای من صادق بود و توانستم خیلی سریع نوع کاری را که در آن مهارت دارم تشخیص دهم و به سرعت در آن رشد کنم.
- شما تا چند سال گذشته، جوان ترین مدیر شرکت گوگل بودید، از این موضوع چه حسی دارید؟
•من به این موضوع زیاد فکر نمی کنم؛ زیرا من فارق التحصیل رشته مرتبط با زمینه کاری ام نبوده ام و به همین خاطر مجبور به گذراندن مراحل و سلسله مراتبی شدم که در مورد دیگر افراد به صورت خودکار انجام می گرفت. می توان گفت فکر کار با منابع یک شرکت بزرگ را داشتم.
- به چه بخشی از کارتان بیشتر از همه علاقه دارید؟
•من گفتگو را بسیار دوست دارم. در گوگل ما می توانیم ساعت ها با افرادی خلاق در یک اتاق گفتگو بنشینیم و به رد و بدل کردن ایده هایمان بپردازیم، من این کار را بیشتر از هر کار دیگری دوست دارم.
طبقه بندی: آزاد، 
برچسب ها: سالار کمانگر، گوگل، یوتیوب،  

تاریخ : 13 بهمن 94 | 20:42 | نویسنده : مرضیه فاتحی | نظرات

  • paper | آنک بات | پارس خودرو