تبلیغات

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر


IranSkin go Up
 وبلاگ علم و فناوری - «چهره های ایرانی در گوگل- مدیر مهندسی گوگل هم ایرانی است»

«چهره های ایرانی در گوگل- مدیر مهندسی گوگل هم ایرانی است»


مدیر مهندسی گوگل از سال 2004 تاکنون نیز مهندس رضا بهفروز ایرانی‌الاصلی است که در دانشگاه کرنل نیویورک درس خوانده و عاشق ساخت سیستم‌هایی برای دسترسی آزاد و هرچه بیشتر به محتوای اطلاعاتی است.


خودش می‌گوید عاشق ساخت سیستم‌های ارتباطی است که به کوچک‌سازی جهان تسریع بخشد و آن را مکان بهتری برای زندگی کند.

بهفروز به گفته اطلاعاتی که از خودش در شبکه اجتماعی قرار داده گفته که بزرگ  شده چهار کشور مختلف است و دوچرخه‌سواری، نقاشی، پخت غذا، انجام کارهای بدیع و جهانگردی از علاقمندی‌های اوست.

این مهندس ایرانی شاغل در گوگل که تاکنون به 40 کشور دنیا سفر کرده است مهندسی و انتخاب ماساژورهای این شرکت را هم برعهده داشته است.

این مدیر واحد مهندسی در بخش راهبری تکنیکی Google Talk نیز فعالیت‌هایی داشته و بماند که در بخش ایمیل مایکروسافت هم مدیریت برنامه‌نویسی کرده است.

یکی از امتیازات برجسته کارکنان گوگل این است که در روز 20 درصد وقت آزاد برای کارهای شخصی خود دارند و البته بیشتر نوآوری‌های گوگل در این بازه زمانی 20 درصدی از کل تایم روز شکل گرفته است.

یکی از پروژه‌ها و ابداعات وی که به چشم تمامی کاربران ایرانی گوگل خورده است، کیبورد ایرانی مستقر در صفحه اصلی این موتور جست‌وجو است.

به گفته خودش این طرح را با الهام از توسعه کیبورد هندی توسعه داده و توانسته گجت فارسی را برای کیبورد این شرکت توسعه دهد.

وی معتقد است اگر شکست نداشته باشد همیشه احساس راحتی می‌کند ولی از جهتی هم نگران است که شکستی نداشته باشد و همیشه در آسایش باشد!

 
طبقه بندی: آزاد، 
برچسب ها: گوگل، رضا بهفروز، مدیر مهندسی گوگل،  
منبع: منبع،  

تاریخ : 5 اسفند 94 | 21:08 | نویسنده : مرضیه فاتحی | نظرات

  • paper | آنک بات | پارس خودرو