تبلیغات

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر


IranSkin go Up
 وبلاگ علم و فناوری - کلاس درس مجازی

کلاس درس مجازی

مدت زیادیست که روش های آموزش مجازی فراگیر شده و حتی در کشورمان، بعضی از دانشگاه های سراسری به شیوه ی مجازی دانشجو میپذیرند.

اکنون قصد دارم سرویسی را معرفی کنم که فقط آموزش آن مطرح نیست، بلکه اعتبار آموزشـیــَــش خیلی مهمتر است و قطعاً در آینده به کارتان خواهد آمد:


 Coursera:

     سرویــســیــســت که ابتدا با پشتیبانی دانشگاه Stanford (یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی، در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو، کشور آمریکا) راه اندازی شد و اکنون دانشگاه های Michigan (یکی از معتبرترین دانشگاه های آمریکا)، Princeton (چهارمین دانشگاه قدیمی آمریکا و یکی از پرافتخارترین دانشگاه های جهان) و Pennsylvania (مشهور به Upenn، از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان) نیز به همراه دانشگاه Stanford از حامیان این سرویس هستند.

Coursera     هدفش ارائه ی اکثر سرفصل های دانشگاهی با همکاری دانشگاه هایی مثل Johns Hopkins آمریکا، U of Edinburgh اسکاتلند در رشته های گوناگونی نظیر: داروسازی، شعر، تاریخ، هنر و آموزش زبان های مختلف و... است.

    در Coursera هر هفته پیش از شروع کلاس ها ایمیلی به اعضای دوره ها ارسال می شود تا آن ها را از شروع کلاس جدید مطلع سازد؛ شما هم می توانید به عنوان یک شاگرد، با رفتن به کلاس درس خود، مطالب را به وسیله ی ویدیوها و ارائه های انجام شده فرا بگیرید.


آموزش با زیرنویس فارسی:

    این سرویس، ویدیوها را با زیرنویس فارسی، کیفیت مناسب و حجم پایین ارائه می دهد. در حین تماشای ویدیو، قادرید از متن ها و اسناد قرار داده شده در مخزن درس استفاده کنید.

    در این سرویس آموزشی، استادان حتی تمریناتی برای شما در نظر می گیرند که در پایانِ یک مهلت معین باید آن ها را تحویل دهید، اما به این موضوع توجه داشته باشید که می توانید تحویل پروژه را کمی به تأخیر انداخته و با استاد مربوطه کنار بیایید! 

    در پایان هر دوره از دانشجویان آزمونی گرفته خواهد شد که در حال حاضر بر اساس اعتماد به دانشجویان طراحی شده، اما مسئولان این سایت در تلاش اند تا با ارائه ی راه حل های بهتر راه تقلب را ببندند تا ارزش آزمون ها بیش از پیش شود.

> در صورت هرگونه سؤال و مشکل، لطفاً در قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخ داده شود.
طبقه بندی: آموزش، 
برچسب ها: کلاس درس مجازی، Coursera، کورسرا، آموزش مجازی،  
منبع: منبع،  

تاریخ : 22 دی 94 | 23:21 | نویسنده : مرضیه فاتحی | نظرات

  • paper | آنک بات | پارس خودرو